| anonim_4396 a întrebat:

Daca comand ceva de pe olx cu livrare la domiciliu, curierul stie ce se afla in colet?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu știe și nici nu ii pasa.

| anonimg a răspuns:

Câteodată scrie pe colet, dar de cele mai multe ori nu scrie.
Pentru siguranța ta, contactează vânzătorul înainte de a da comanda pentru ca să nu spună nimănui ce este în colet.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

În cele mai multe cazuri, respectivul de la care ai comandat produsul sau produsele, scrie pe colet ce se afla in el. Însă exista si cazuri in care nu.

Până la urma nu ar avea motive sa se uite pe descrierea coletului(continutul lui) având atat de multe colete zilnic.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Nu. Cum sa știe curierul ce ai in colet, doamne ferește

| DrMihailoviciS a răspuns:

Daca vânzătorul v-a scrie ceea ce se afla in colet, da; conținutul coletului va fi afișat. Dar, și așa, firma de curierat este obligată să îți trimită coletul cu sau fara informații conținut. Ce au ei de a face cu conținutul unui colet? Este dreptul tau de a cumpăra și a primi orice obiect, indiferent. Curierul este platit pentru așa ceva

| Paoapuo a răspuns:

Ar trebui sa scrie pe colet, dar acum depinde cine iti impacheteaza coletul