| nukeyly a întrebat:

Daca iei ceva de pe net din Germania to Romania ce valoare minima si maxima poate fi ca sa nu platesti vama sau tva cand iti ajunge pachetul in tara?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fiind tari care sant in UE vama e 0. Alt caz care nu are legatura cu tine dar poate ajuta pe altii, stau in GB (Anglia) si am comandat din japonia & Germania. Vanzatorii au pus pe factura vamala un pret mai mic fata de legislatia engleza peste 135£ se aplica taxa vamala si tva. Le-am primit fara sa dau taxa nici vama, asa continuam sa tragem in teapa sistemul.

Bula
| Bula a răspuns:

Intre tarile UE nu exista vama.

| mgtow a răspuns:

Guvernul e alcatuit din cei mai tampiti politicieni cu acte in regula, aia sant infractorii care conduc fiecare tara in parte, asa e peste tot. Mi se pare destul de interesanta chestia in Dubai sa nu impoziteze taxe pe venit. Omul care munceste pentru banii lui normal nu ar trebui sa i se traga nimic dar hotia e data de labagii din guvernele respective. (altfel in caz contrar sa doreasca binele populatiei faceau in asa fel incat toti sa duca o viata decenta) fiecare cu salariu bun, mai putina munca tot 8h pe zi dar de luni pana joi si vineri sambata duminica liber - lege data in Belgia si in uk 30 firme au aplicat programul pilot in testare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu platesti nimic! Cu cat cumperi aia este. Eu primesc din China si acolo platesc TVA. Ce am primit din Cehia si Polonia nu m-a costat nimic!

| nukeyly explică (pentru mgtow):

Sistemul ne-o trage legal la toti de la A la Z si asta fara sa arat cu degetul.
Interesant cand te pi_i contra vantului, mori cu dreptatea in mana, nu tot timpul iti iasa, da merita.