| anonim_4396 a întrebat:

Daca te faci reprezentant avon este obligatoriu sa faci comanda defiecare data cand apare o noua brosura?

Răspuns Câştigător
| inscriereoriflame a răspuns:

Am lucrat in trecut cu Avon si stiu foarte bine cum este. Nu esti obligat sa dai comanda insa daca nu esti consecutiv, adica daca nu dai comanda campanie de campanie, iti influienteaza discountul din campania urmatoare. (in loc de 20% ai 15%, etc). Daca vrei sa fii reprezentant la o firma de cosmetice care nu te obliga sa dai comanda campanie de campanie pentru un discount amarat si unde nu ai o camanda minima de 120 RON pentru a primi un amarat de discount de 15%, atunci cauta ceva mai bun decat Avon. Alege Oriflame. Eu personal cu Oriflame am inceput sa fac bani reali din vanzare directa. La Oriflame daca nu dai comanda o campanie, asta nu iti influienteaza discountul din campania urmatoare. Singurul criteriu de aplicare a discountului este valoarea comenzii din catalog. La Oriflame ai cele mai mari discounturi incepand de la 23% pana la 40%. (de exemplu pentru o comanda de 5 milioane, tie iti raman 2 milioane si platesti 3 milioane). Nicaieri nu mai vezi astfel de discounturi; Plus ca poti castiga si din programul de bun venit, programul de loialitate, programe de sponsori, si altele. Sincer, vorbesc din experienta, la Avon mi se pare un soi de munca in folosul comunitatii. Ca sa nu mai vorbim de calitatea produselor incomparabila cu cele de la Oriflame. Sfatul meu: daca vreti sa faceti bani din vanzare directa de cosmetice inscrieti-va la Oriflame. Nu degeaba Oriflame este locul 1 pe sectorul de piata pe care activeaza. Ve pot inscrie eu. Doar intrati pe http://inscriereorif.no-ip.org si completati formularul de inscriere. Va invat cum sa faceti profit mare, sau sa va dezvoltati o echipa. Aveti si un concurs acolo pe site; in plus suntem tot timpul la dispozitia celor pe care ii inscriem cu tot felul de informatii si sfaturi legate de activitatea de consultant Oriflame. http://inscriereorif.no-ip.org e cea mai buna alegere! pentru orice alte intrebari puteti suna la numerele de telefon de pe site. simplu... merita sa incercati. nu aveti ce pierde, nu investiti nici un ban. doar castigati :D http://inscriereorif.no-ip.org

3 răspunsuri:
| mariukka a răspuns:

Desigur ca da la inceput va fi mai greu apoi e mai usor

| Necuu a răspuns:

Pai cam asta este regula. Trebuie sa faci vanzare cat mai multa.

| Bianca258 a răspuns:

Da, din moment ce trebuie sa faci cat mai multa vanzare.