| Vieru_Raluca_1997 a întrebat:

Dau funda! Dacă am comandat o pereche de adidași de pe ali express primesc mesaj pe aplicatie sau pe telefon atunci când ajung la posta din orașul meu sau trebuie sa merg la posta si sa verific?

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Depinde. La unele comenzi primesti in aplicatie notificare ca a intrat produsul in tara si cand a ajuns la posta, la altele nu. Oricum cand ajunge la posta iti aduce postasul avizul in cutia postala. Trebuie sa te prezinti cu el in 10 zile sa iti ridici produsul.

| Lioana a răspuns:

Nu primesti mesaj. Pe site si pe aplicatie poti doar urmari unde a ajuns.
Trebuie sa primesti un biletel in cutia postala de la Posta Romana in care scrie ca ai de ridicat un colet. Atunci te duci la Oficiul Postal care e scris pe biletel sa-l ridici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei in aplicație ți se va preciza faptul ca, respectivul colet a ajuns la oficiul poștal din județul tău, și urmează sa fie ridicat de către titular cu un Act de Identitate.

Prompt, și la obiect, vei fi înștiințată pe aplicație. Funda?; x