| popmirgea1999 a întrebat:

Sapt trecuta luni seara mi-am comandat o pereche de adidasi pentru sintetic de pe okazii si nici acum n-au ajuns la posta de la care trebuie sa-i ridic?
Ce sa fac ca nu mai pot de nervi?
Cand ajunge?

7 răspunsuri:
| Epigonul a răspuns:

Inseamna ca respectivul de la care ai comandat, nu a pus inca adidasii.In mod normal un colet ajunge in minim 24 de ore maxim 4 zile, de regula in 3 zile trebuie sa ajunga, cam asa variaza.Ai incercat sa iei legatura cu persoana de la care ai dat comanda? Cauta-l pe net,trimite-i mail,lasa-i mesaj pe okazii,apeleaza-l pe telefon in cazul in care ti.a lasat numar,daca nu ar trebui sa fie afisat pe profilul lui.Din moment ce nu ai primit nici o instiintare cum ca ar fi ajuns coletul, inseamna ca nu a fost trimis, totusi te poti duce la posta de care apartii sa intrebi daca este vreun colet pe numele tau, dar cel mai important, ia legatura cu respectivul.

| popmirgea1999 explică (pentru Epigonul):

Da. Seara a trebuit sa trimit un mesaj cu codul pentru confirarea platii si am trimis, iar dupa mi-a trimis pe email ca plata a fost confirmata iar dupa 2 zile i-a sunat mama si i-ai zis ca sunt pe drum(adidasii)(asta a fost joia trecuta)si nicic acum nu mi-au aparut

| Epigonul a răspuns (pentru popmirgea1999):

Deci plata a fost deja efectuata? Nu stiu ce sa zic, e o situatie cu doua taisuri aici, trebuia sa comanzi cu plata prin ramburs.Cand ajungea coletul, efectuai si plata la posta.Coletul ar fi trebuit sa ajunga, chiar daca ar fi fost pus de miercuri sau joi.Nu stiu ce sa zic,mai asteapta o zi, vezi maine ce se intampla, daca nu apeleaza-l din nou pe respectivul, dar la fel de bine l-ai putea apela si azi.Din moment ce confirmarea platii a fost facuta luni seara, nu este niciun motiv pentru care coletul sa nu ajunga.Mai suna-l in seara asta,daca nu maine cel tarziu si vezi cum stau lucrurile,alt sfat nu stiu sa-ti dau, nu vreau sa te panichez, sa trag concluzii pripite spunandu-ti ca ai fost inselat, ca totusi nu se stie, poate omu a pus coletul joi seara...doar asa ar fi o solutie.Bafta!

| popmirgea1999 explică (pentru Epigonul):

NUUU
banii o sa-i dau cand o sa ridic adidasii de la posta numai ca aia n-au aparut angryangryangry
Dar plata a fost confirmata(am trimis mesaj cu un cod care mi l-a trimis pe mail)si dupa ce o sa ridic adidasii atunci o sa dau banii
Cum zici tu prin ramburs

| Epigonul a răspuns (pentru popmirgea1999):

Aaa,pai atunci nu-i panica bre, am crezut ca ai efectuat plata prin eu stiu ce banca si acum astepti coletul, era chiar o prostie.Ramane atunci sa iei legatura cu persoana respectiva din nou, daca nu data viitoare cand comanzi, asigura-te ca o faci de la o persoana mai serioasa, nu una care te lungeste cu zilele...Bafta!

| popmirgea1999 explică (pentru Epigonul):

Dar imi bag ** in m***
daca nici maine nu apare nu-i mai iau.ii las la posta sa-i trimita inapoi

| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

In cazul in care ati incheiat o tranzactie prin intermediul site-ului Okazii.ro, pentru a afla mai multe detalii in legatura cu modul si timpul de livrare al produsului, este necesar sa luati legatura cu vanzatorul. El este cel care va trimite produsul si va poate oferi toate aceste informatii pe care le solicitati. Gasiti datele acestuia in sectiunea "Activitate", subsectiunea "Produse cumparate/castigate".

Pentru orice intrebari, nelamuriri sau informatii suplimentare legate de activitatea dumenavoastra de pe Okazii.ro, nu ezitati sa-i contactati pe colegii mei din echipa Asistenta Clienti Okazii.ro, pe e-mail la suport@okazii.ro sau telefonic la 0374.652.944 (0374. OKAZII), de luni pana sambata, intre orele 9.00 -21.00.

O zi placuta,
Okazii.ro