| Furnicuta000 a întrebat:

De ce eMAG imi cere 150 lei transport sa imi livreze un aragaz de 1000 lei? Aragazul e vandut de eMAG nu de alta firma. Va rog nu imi ziceti de genius ca nu e valabil in orasul meu. Ce site serios imi recomandati pentru a cumpara un aragaz si sa nu coste 150 lei transportul?

36 răspunsuri:
| Furnicuta000 explică (pentru cristi202):

Cum adica sa nu imi dau seama daca un produs e vandut de eMAG sau nu? De obicei livrarea prin curier de la eMAG e scumpa de mult timp, dar pentru produse mari e si mai scumpa. Si nici macar nu stau la tara

| cristi202 a răspuns (pentru Furnicuta000):

A, scuze!
Nu e vorba ca nu stii sa citesti, ci doar ca nu fi ai bagat de seama un amanunt de pe o pagina web. Mie si sotiei mele mi s-a intimplat cu eMAG, iar ea are probleme cand e de citit o pagina web, nu vede toate amanuntele, si imi cere ajutorul cand nu intelege ceva, desi il are in fata acolo pe site, si asta chiar e de neinteles pentru mine, ca e cadru didactic, si asta presupune un spirit de observatie extraordinar (nu e usor sa predai si totodata sa observi 20 de copii, imediat sa iti dai seama cand unul din ei face ceva ce nu e in regula, dar ea reuseste)

| Furnicuta000 explică (pentru cristi202):

Pana la urma am comandat un aragaz la 1200 lei si inca un produs mare la 1000 lei si o sa platesc 150 lei transport ca pe alte site-uri nu prea am gasit ceva ca lumea

| cristi202 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Da, e adevarat, gasesti pe eMAG lucruri pe care nu le gasesti in alte parti
Te-ai descurcat pana la urma.

| Lukasssz a răspuns:

Ce? 150 de lei pentru transport? Scuza-ma, dar de unde dracu vine coletul ala din Papua Noua Guinee?

| Furnicuta000 explică (pentru Lukasssz):

50 km se plimba coletul ala laughing