| anonim_4396 a întrebat:

Am plasat o comandă pe eMAG, însă este vândut și livrat de partener eMAG. Ieri am plasat comandă, însă astăzi îmi vine sms și email în care scrie ca produsele în valoare de x lei vândute de firma cutare sunt pregătite pentru livrare. Cu estimat de livrare, toate detaliile.
Însă în contul eMAG apare ca fiind anulată. Ar trebui să mai aștept comanda? Nu e ceva după care să disper, o husa pentru telefon și se găsește lejer în orașul în care locuiesc. Însă pe internet este mai ieftin cu tot cu transport. Comanda nu este plătită încă, am ales sa plătesc cu cardul dacă va ajunge la easybox. La comenzile eMAG ( vandut și livrat de eMAG) mereu plătesc cu cardul. Ei sunt serioși, însă ce tine de parteneri nu am curaj sa plătesc în avans.
Cazul de față : una primesc prin sms, altceva scrie pe site.
Oare vine sau nu comanda?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Produsele vândute pe eMAG indiferent de partener, sunt asigurate de eMAG, în cazul în care nu-ți ajunge comanda, banii sunt trimiși automat înapoi pe card.

Mai așteaptă câteva zile, este posibil sa ajungă.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Nu a venit nimic, deși am așteptat. Între timp am ales sa cumpăr o husă direct din oraș, chiar dacă este mai scump. Practic unii parteneri eMAG sunt niște gunaoie. Dacă a anulat, putea totuși sa spună și motivul ca doar aveau nr meu de telefon. Dar comoditate... Și nici opțiune de contact nu au. La opțiune de contact era cu formular către eMAG și nu către ei. De asta nu prea îmi place mie marketplace.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Partenerul eMag are si numar de telefon sau o adresa de mail prin care il poti contacta. E necesar sa stii daca produsele sunt pe stoc si comanda este procesata, sau daca aceasta este anulata.
Ei iti vor raspunde la toate intrebarile. Contacteaza-i!