| Al3xbC a întrebat:

Vreau sa cumpar ceva de la eMAG dar eu niciodata nu am mai cumparat de pe internet si am mai multe intrebari.
1.Eu stau la tara,daca la un produs scrie,, transport gratuit"e valabil si la transportul pana la sat sau numai in oras?
2.Cand fac comanda prin telefon(vreau prin telefon)cum dau bani? dau la curier? sau cum?
3.Eu vreau sa iau un aragaz, se face o proba sau cum?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. ar trebui sa fie gratis, sa fii mai sigur intrebi cand faci comanda.

2. daca faci comanda telefonica atunci platesti curierului. daca faci comanda online poti plati si cu cardul.

3 nu se face proba. ai la dispozitie 30 zile sa returnezi produsul daca nu functioneaza sau nu iti place si exist garantie

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. E gratuit daca prodususele depasesc o anumita suma. La eMAG e 1 milion. Vin si la tara

2. Comanda o faci pe site de preferabil. Faci un cont rapid in care pui adresa si datele tale de contact, apoi adaugi produsul in cos si dai comanda. Apoi te suna ei sa confirmi si sa-ti spuna cand ajunge curierul.

3. Curierul iti da aragazul, ia banii si pleaca, nu sta sa-l deschizi. Dar poti returna aragazul mai tarziu daca nu merge, suni la Emag si iti trimit ei curier gratuit sa-ti duca aragazul la service.

| Al3xbC explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca vin si la tara problema e daca e tot gratuit.ma gandeam sa nu fie gratuit doar transportul la oras.de exemplu la dedeman asa e, e gratuit pana la oras si cum iesi din oras incepe taxarea

| anonim_4396 a răspuns (pentru Al3xbC):

Am luat eu de mai multe ori la tara si a fost gratuit. Intrebi oricum cand te suna sa confirmi, ca sa fii sigur.

| CinevaNou a răspuns (pentru Al3xbC):

Ar trebui sa fie pe siteul lor o lista cu locurile unde e gratuit, la fancurier asa gasisem.

| pci27 a răspuns:

Http://www.emag.ro/info/contact-relatii-clienti

O comandă poate fi făcută telefonic sau pe internet (www.emag.ro), dacă ai cont pe site. Când se livrează comanda, plata se face ramburs ( se dau banii curierului), dar sunt și alte modalități de plată. Pentru răspunsurile la prima și la a treia întrebare, e mai bine să suni, la eMAG.

| BogdanSVPetc a răspuns:

1.Depinde eu nu garantez ca e gratuit la tara, depinde cu cine vorbesti si in ce dispozitie il prinzi, poate spune ca e gratuit, daca nu va spune ca in satul tau nu e disponibila oferta.Cu eMAG n-am patit, dar cu alt magazin am patit sa nu se tina de cuvant din acest punt de vedere.Deci daca se incadreaza in filtrele cerute acel aragaz, cred ca e gratuit.
2.Fao si prin telefon, nu e nimic, doar ca pe site e mai complicat daca esti incepator in a face comenzi.
3.Nu are nevoie de nici o proba, e nou si daca e stricat(in procent de 4% risti sa fie stricat)ai garantie, nu-l desfaci si ti-l schimba gratis.
Sper ca te-am ajutat, fundita?