| anonim_4396 a întrebat:

De ce jocuri de console ps3 sau x360 asa scumpe?straight face

3 răspunsuri:
| Wtf9000 a răspuns:

Pentru ca asa sunt toate jocurile la noi. Mult prea scumpe ca sa-ti permiti sa le cumperi. Apuca-te de piratat.winking

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Scumpe in comparatie cu ce?
Industria jocurilor video este in primul rand destinata pietei occidentale. La un salariu mediu de 2000 usd/euro, a da 50-60usd pe un joc nu pare asa mult.
E ca si cum ai da 50 ron la un salariu de 2000 ronwinking

| Ghergel a răspuns:

Jocuri pentru console sunt asa de scumpe pentru ca in primul rand nu se pot baga in memoria consolei si pentru ca nu ti le poti descarca (bineinteles daca nu e modat)