| costinvlad a întrebat:

De unde faci rost de praf pentru artificie pentru a face o artificie proprie? Stiu ca este greu dar vreau sa incerc. Am vazut pe Youtube video cum sa le fac. Dar sa nu fie periculoase.

4 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

Orice pilitura de metal neferos devine ceva exploziv intr-un vid like in tub gol de la o papiota de ata din carton si pucioasa la capat
Insa nu va mai dau idei ca si asa sunteti suficient de inteligenti sa distrugeti planeta cu 3 petarde si inclinatii antisociale

| cezar003 a răspuns:

Cel mai adesea se foloseste pilitura de plumb sau si mai grav magneziu

| cezar003 a răspuns (pentru cezar003):

Grafitul de la creion HB de asemenea rezulta o pilitura care nu te dezamageste, dar am vorbit deja mult prea destul

| cristi202 a răspuns:

Jocul cu focul va fi intotdeauna periculos. Incepind de la chibrite, cu care ai mei nu ma lasau sa ma joc, desi as fi vrut mult happy.
Inainte puteai cumpara de la farmacie permanganat de potasiu, era un praf violet, nu stiu daca se mai gaseste si acum, il amestecai cu pilitura de fier, si ii dadeai foc, iesea un foc de artificii frumusel.