| anonim_4396 a întrebat:

De unde se mai pot cumpara pick-up-uri in ziua de azi?

15 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Am cumparat recent de la Kauffland un radio- pick-up si a costat 150 lei.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In talciocuri.

| sigmanet a răspuns:

Pai pe la magazinele de muzica...si viniluri gasesti si pe la Universitate, vanzatorii ambulanti.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La magazinul Muzica din Bucuresti, din alea profesionale pentru DJ, sau la magazinele de antichitati. Din pacate, insa, acele, care se strica relativ repede, nu mai pot fi gasite pe nicaieri.

| murik a răspuns:

Hey, si eu caut unul. am cumparat recent, de la un festival din olanda cateva viniluri, pentru a le face cadou unui prieten care are un gramofon destul de vechi, insa s-a dovedit ca aceste viniluri(mai noi) nu sunt compatibile. am gasit pe www.aoy.ro si am trimis un e-mail in care ceream mai multe detalii si uite ce raspuns am primit, poate te ajuta si asta: " Referitor la compatibilitatea cu discurile pe care cunostinta dvs le detine va pot spune destul de sigur sunt compatibile, deci aici nu trebuie sa va faceti griji, cu atat mai mult daca sunt cumparate recent.

Nu stiu cat de mult sunteti in tema cu pikup-urile si aparatura electronica in general, pentru orice eventualitate va spun ca orice pickup de marca se foloseste doar impreuna cu un amplificator si boxe.
In cazul in care cunostinta dumneavoastra are deja aceste produse functionale si doar are nevoie de pickup pentru a-si completa sistemul audio este in regula, in caz contrar va trebui sa achiziotioneze toate acestea pentru a asculta discurile.
Merita sa stim cat de repede doriti sa faceti acest cadou pentru a verifica disponibilitatea in stoc a acestor doua produse sau eventual sa cautam altele similare care sunt deja disponibile.
Va multumesc pentru interesul acordat produselor din magazinul nostru virtual si va stam in continuare la dispozitie pentru orice informatie necesara.

Cu stima,
Bogdan Olenici
0721.274.389";
si am mai gasit aici: http://www.quelle.ro/ro/q4r/home/suche/ cateva modele, insa nu sunt prea multe info referitoare la compatibilitatile cu viniluri si imi este teama sa comand, avand in vedere si raspunsul celor de la aoy.ro. Daca gasesti ceva interesant, te rog anunta-ma si pe mine, doresc sa il fac cadou.

| YepIsSuspended a răspuns:

Buna

Din evul-mediu.vezi ca e cam departe

| carminaburana43 a răspuns:

Nu stiu de unde esti...eu sunt din Satu Mare si la piata de vechituri gasesti cite vrei

| mariobros a răspuns:

Incearca la magazinele de antichitati, daca le cauti pe cele clasice.
bafta multa!

| SpikE a răspuns:

De la magazin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa este, scula o gasesti de bine de rau da doze pentru ea nu mai vezi. Si un timpit a incercat cu un bold, era fericit ca se aude... si si-a nenorocit discurile rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am de vanzare unul marca Akord + boxedin lemn + discuri. orlandoana@yahoo.com

| Vladutz95 a răspuns:

Am eu pick-up-uri vechi
in stare de functionare toate si discuri care vrei

| nicolae_1609 a răspuns:

Salut, pentru cei interesati sa cumpere un pick up marca tesla, ma pot contacta la numarul de telefon 0729242858.

| cantorpaul a răspuns:

Am eu un pick-up de mai bine de 30 de ani si vreau sa il vand daca te intereseaza pretul incepand de la 600 lei. e in stare buna de functionare.