| Mariusflorin2341 a întrebat:

Deci am vazut un produs pe olx (un controller) si m-am decis sa il cumpar. Am pus pe vanzator sa il puna la urgent cargus etc, etc. Vanzatorul l-a pus insa cand, am intrebat despre awb a zis ca nu il are el si ca imi va trimie mesaj curierul cu awb-ul adica gen eu stiam ca vanzatorul stie awb-ul nu curierul, e teapa cumva si nu stie cum sa scape de mine, el e undeva din Vaslui si a zis ca, de la sediu cargus nu a preluat coletul curierul dar nu stiu ce sa zic?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asteapta ca te vor suna ăia de la firma de curierat cand se aproprie de zona ta si poate nu i ti cer ei awb. Ai rabdare ca sunt multe colete de dus nu te au numai pe tine, daca nu te sună pină vineri, atunci saptamana viitoare sigur te vor suna dar vezi ca ei vin dimineața pana in ora 13 sa fi acasa sa ai buletinul la tine si sa raspunzi la telefon cînd te vor suna ca ei te anunță venim in 15-20 minute spre dumneavoastra.

| Panamax a răspuns:

Este teapa doar daca ai platit in avans.

| zilog a răspuns:

Tu cu vasluienii ți-ai găsit să faci afaceri?