| StefanAZ a întrebat:

Din greseala am dat comanda de pe flanco de doua produse de acelasi tip, maine ar urma sa ajunga comanda. Pot lua de la curier doar unul dintre produse?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, daca sunt 2 produse comandate odata de acelasi fel, vin in acelasi pachet.
Asadar nu ai cum sa deschizi pachetul inainte sa-l platesti curierului si nici cum sa scoti 1 produs din pachet.

In situatia actuala ai 2 optiuni:
- primesti pachetul, platesti si ulterior returnezi 1 produs.
- ori refuzul pachetul se se intoarce la Flanco.
Atentie, unele magazine au in politica lor sa nu mai serveasca un client cu probleme care a refuzat odata pachetul, fiindca ei au pierdut deja bani buni, pe 2 drumuri de curier.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca sunt colete separate, da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna urgent sa clarifici.

| LaraClarice a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa suni la Flanco, dacă ai intregistrat comanda cu ambele, le spui sa o întoarcă retur de la curier și sa o refacă asa cum dorești tu, cu un singur produs.
Nu merita sa o primești asa apoi sa faci retur, posibil ca transportul sa îl plătești tu.