| bossusmecherosu a întrebat:

E legit https://www.sportselect.ro si vinde produse originale?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Legit - inseamna legal si nu are nici in clin sau maneca cu ce produse vinde acel obside, indiferent ca-s originale sau imitatii.

Dupa cum vezi in josul website-ului lor, firma este inregistrata la Registrul Comertului Roman deci ESTE o companie legala (legit).

Marfa acestui magazin este "originala" odata ce este mentionat chiar de ei autenticitatea/garantia produsului, chiar pe website-ul lor:

"GARANȚIE
Toate produsele comercializate de către NETSOR SRL (SPORTSELECT) sunt autentice, beneficiază de condiții de garanție conforme legislației în vigoare și politicile comerciale ale producătorilor. Produsele sunt noi, în ambalajele originale și sunt importate din EU de la surse autorizate de fiecare producător în parte. Garanția comercială oferită produselor comercializate pe SPORTSELECT, vă asigură toate drepturile conferite de legislația în vigoare (Legea nr.449/2003 privind vânzarea produselor și garanțiile asociate acestora, O.G nr.21/1992, republicată-privind protecția consumatorilor)...

Declarație referitoare la garanție:
La cererea cumpărătorului, garanția va fi oferită în scris sau pe orice alt support durabil, disponibil și accesibil acestuia.
Denumirea și datele de identificare ale vânzătorului: S.C. NETSOR S.R.L.
Reg com: J16/1922/2012, C.I.F.:RO 30953602, adresa: Str. Tineretului nr.3, bl. 163A, sc.1, ap.3
Elementele de identificare ale produsului: denumire, model, culoare, mărime – sunt cele specificate în factura fiscală."

https://www.sportselect.ro/garantia-produselor".