| Ochiialbastrii a întrebat:

Este vreo diferenta intre : Samsung S5560i si samsung s5560 marvel

Răspuns Câştigător
| danyskete a răspuns:

Desigur, diferente exista, dar nu sunt numeroase.
Principalele ar fi :
- S5560i are ecran capacitiv (functioneaza prin detectarea suprafetelor organice -piele- si nu se poate folosi -stylus-), iar S5560 Marvel are ecran resistiv (functioneaza prin detectarea unei presiuni pe display)
- Memoria interna este cu vreo 40 -50mb mai mare la S5560i.
- Bateria lui S5560i este de 1000 MaH iar a lui S5560 este de 960 MaH.
- Meniul lui S5560i are un design nou si este compus din mai multe pagini, iar cel al Marvelului este unul clasic ca al lui S5230 Star.
- O diferenta nesemnificativa ar fi si data aparitiei 2011 la S5560i si 2009 la Marvel.

Sper ca ti-am fost de folos!

10 răspunsuri:
| Ochiialbastrii explică:

@danyskete
Din cate am citit samsuns 5560i este mai bun! Multumesc:*

| Koss a răspuns:

Softul e mult mai performant la 5560i ca la s5560, camera mai buna, ecranul mai bun fiind capacitiv, bateria mai mare de 1000 Mah. In rest pe niciunde nu se stie nimic concret de modelul asta, dar la 600 Lei e BestBuy

| 2Names a răspuns:

Da! Samsung s5560 marvel e mai performant!

| MissLaura a răspuns:

Da,unul are ''i'' la sfarsit si celalat''marvel''. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| AlexaGabriela a răspuns:

- S5560i are ecran capacitiv (functioneaza prin detectarea suprafetelor organice -piele- si nu se poate folosi -stylus-), iar S5560 Marvel are ecran resistiv (functioneaza prin detectarea unei presiuni pe display)
- Memoria interna este cu vreo 40 -50mb mai mare la S5560i.
- Bateria lui S5560i este de 1000 MaH iar a lui S5560 este de 960 MaH.
- Meniul lui S5560i are un design nou si este compus din mai multe pagini, iar cel al Marvelului este unul clasic ca al lui S5230 Star.
- O diferenta nesemnificativa ar fi si data aparitiei 2011 la S5560i si 2009 la Marvel.

| andiflorescu a răspuns:

Iti dau un sfat: cauta pe google!

| dsdds a răspuns:

Eu mi-am cumparat un Samsung GT-S5560i si e foarte bun dar ce nu gasesc sunt Teme da downloadat.

| fresco a răspuns:

Teme sint pe google pentru Samsung s5560i scriti temes Samsung smt eu am loat multe o sa revin cu un link

| andrey201 a răspuns:

Dsdds nici eu nu gasesc teme pentru el...sad