| CohanIrina a întrebat:

Heey..Scuzati cateogoria..Stie cineva cat e £19.99 in lei? Eu nu stiu cum se face cu lirele sterline..va rog. Fundita

Răspuns Câştigător
| DjZen a răspuns:

Este 111.86 de lei

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La cursul de referinta a BNR valabil astazi (5, 5956 lei/lira) face cca 111, 86 lei, poti vedea aici: http://www.cursbnr.ro/.
Trebuie sa tii seama ca acesta este un curs mediu, stabilit in baza vanzarilor si cumpararilor de valuta pe piata valutara si nu se foloseste pentru vanzarea/cumpararea efectiva de valuta.
Fiecare banca si casa de schimb valutar au propriile cursuri de vanzare/cumparare, de regula la cumpararea de valuta mai mici cu cca 5-10 bani pe lira, la vanzarea de valuta mai mari cu cca 5-10 bani pe lira. Numai bine!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da. Intr-adevar, iti trebuie o facultate speciala ca sa cauti pe Google cursul valutar si sa inmultesti 19, 99 cu valoarea unei lire! Si asta, in conditiile in care poti folosi si calculatorul pe care il are orice Windows.

| Đϋffγ a răspuns:

19,99 gbp = 111, 8560 ron

http://cursvalutar.kappa.ro/

| RAY a răspuns:

Rezultat:
111,856
poti calcula personal http://cursvalutar.dailybusiness.ro/curs-lira-sterlina

| mixxjim a răspuns:

Http://www.cursbnr.ro/convertor-valutar
aici poti face orice suma cu orice valuta. vezi ca la pretul ala se adauga si trasportul :))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie pe google " £19.99 in lei ", raspuns : UK£ 19.99 = 111. 308656 lei noi.

| GregHouse a răspuns:

Aproximativ 112 RON.

| KubetiiOO a răspuns:

Pai o lira sterlina=5, 59 lei.Deci 20 de lire=111.8 lei. Funda?puppy dog eyesTe-am ajutat

| ALEX2402 a răspuns:

Înseamnă 110 lei
Dacă vrei să găsesești convertor atunci scrie curs valutar pe google si intră la prima pagină, apoi in partea stangă a paginii găsești convertorul

| raduspace10 a răspuns:

E f simplu tasteaza pe google curs BNR intra pe prima chestie si uitate in stanga unde scrie convertor rapid ia ce valuta vrei la lira sterlina e GBP(great britan pound) si vezi(apropo te uiti mai jos la cum decurge valuta daca vrei sa aflii prescurtarile care se fol la convertor)
In cazut tau iti ia 111, 86 lei la cursul de azi(mai scrii si cu, 99 auzi chestiile astea sunt chestii de adormit copii mici de le folosesc aia foloseste si tu 20 lire ca diferenta nu e decat 5 bani happy

| Bubu4 a răspuns:

111 lei

| mira26 a răspuns:

112 lei pentru ca o lira sterlina are valoarea de 5, 6 lei.

| PS3 a răspuns:

Aproximativ 140 lei.

| PS3 a răspuns:

140 lei

| adamiky a răspuns:

Un milion si ceva

| SintaXxX a răspuns:

In jura de 90 Ron!