Întrebare recomandată | ChocolateBar a întrebat:

Hei, TPU!
Daca imi comand ceva de pe ebay, amazon sau aliexpress, de pe ce site imi va veni mai repede comanada?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Daca comanzi de pe Amazon.de sau amazon.co.uk iti va veni comanda in 5-7 zile lucratoare prin Posta Romana.
De pe Ebay depinde de vanzator, daca este in Europa va veni prin Posta Romana si cam in aceleasi zile lucratoare, depinde cat de rapid o va pune la posta, daca este din afara UE atunci poti astepta mai mult.
Pe Aliexpress poti astepta si pana la 2 luni, au fost cazuri rare care au venit si mai repede, cu toate ca vine prin Posta Romana Vamala, mai multe detalii aici gasesti http://madalinliviu.ro/......n-ue-2017/

2 răspunsuri:
| Victor453 a răspuns:

Depinde de marfa si de cost

| Violleta2022 a răspuns:

Si pe amazon poti astepta 2 luni, totul depidne de ce spune vanzatorul pe site-ul lui, ca pana la urma TOATA marfa vine din China!