| anonim_4396 a întrebat:

Eu mi-am comandat o pereche de adidasi de pe net.
Mi-au ajuns dar acolo in fata la deget imi ajunge fix.
Cum sa fac sa se lungeasca putin cu 2mm?
Nu imi trebuie mai mult!
În rest sunt buni dar numai acolo in fata!
Va rog!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde din ce material sunt facute.
Daca sunt din piele naturala, atunci le poti ajusta dupa picioare, daca le bagi in apa calduta (30-35 grade) timp de 2-3 ore, dupa care puse pe calapod sau (in lipsa) le iei pe picioare si umblii intens cu ei pana ce se usca complet (practic, de diineata pana seara, la culcare).
Pielea artificiala se intinde dupa piciorul tau dupa ce le porti cateva zile.
Materialul textil impregnat nu se poate intinde, doar se vor stramta de la apa /transpiratie, cand se usca.

Cel mai bine este sa le returnezi si sa ceri un numar mai mare.

Alta data nu cumpara incaltaminte sau imbracaminte fara sa le probezi!
In caz contrar le vei face cadou cuiva...

2 răspunsuri:
| Qwertasdf a răspuns:

Ii ti in picioare o ora- 2 si garantez ca ti vor veni perfect dupa

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Conform legii ai dreptul sa returnezi produsele cumparate online in 14 zile. Returnarea se face platind transportul catre magazin. Poti cere un pic mai mari si gata. Mai este o solutie dar dureaza. Sa pui in ei un somoiog de vata cat un pumn plin cu spirt. Apoi sa ai un șan sa ti-i intinda: http://bit.ly/2IQ5BDF Asta dureaza o saptamana sau doua (depinde material).
Șanul trebuie sa fie cu un numar mai mare.