| Anonima6754 a întrebat:

Hei TPUhappy Magazinele alimentare non stop sunt deschise acum cu restrictiile astea cu programul normal (non stop)?

3 răspunsuri:
| Balalau95 a răspuns:

Gandeste SINGURA
NU ai voie sa iesi noaptea la magazin
https://formular.sts.ro/
(nici o optiune "ies sa cumpar mancare noaptea")
deci, chiar daca nu ar fi ordin sa fie inchise, nici un patron nu le-ar tine deschise cand SIGUR nu vine nimeni (inca odata, oricine ar veni risca amenda)

deci, TU CE CREZI sunt deschise sau nu?!?

| Maeve a răspuns:

Nu

| AlydEe a răspuns:

Începând de luni devine obligatorie purtarea măştii pentru toate persoanele care au împlinit vârsta de 5 ani în toate spaţiile deschise, magazinele se închid la ora 21, 00, se interzice circulaţia în afara locuinţei între orele 23, 00 – 5, 00, cu unele excepţii pentru care trebuie prezentată o declaraţie pe proprie răspundere, iar activitatea pieţelor, târgurilor şi bâlciurilor în spaţii închise se suspendă.
La Farmacie cu declarație cred ca mai poți merge