| anonim_4396 a întrebat:

Hellooo happy vreau sa-mi pun la vanzare calculatorul meu si nu stiu cum sa-l descriu, nu stiu cum pot sa aflu mai multe despre calculatoru meu, imi da-ti ceva idei? Thanks a lot tongue

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Download Aida după net, apoi vezi ce configurație are calculatorul tău.
Sau acum depinde de windows dacă ai xp: Click Dreapta My Computer Proprieties și vezi ce procesor și cât ram ai. Apoi Pe desktop același lucru la settings vei vedea ce placă video ai.
Sau în run, cmd, system info și așa mai departe. Pe scurt folosește Aida, e mai simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca intri in "My computer" si deschizi "view system information", gasesti suficiente date. Mai sint niste programe care spun mai mult, dar nu ma pricep prea bine.

| JustCosmin a răspuns:

Poti face un anunt de genul: Se vinde calculator personal, configuratia urmatoare:
Procesor, Placa video, Placa de baza, X Gb RAM.
Pentru a afla mai multe despre configuratia calculatorului tau, fie descarci Aida64: http://www.aida64.com/, fie cauti fisierul dxdiag in C:\Windows\System32 si iti arata acolo date despre PC (nu prea multe, dar nah).

| PolBoss a răspuns:

Foloseste programul CPU-ID si iti va da toate informatiile despre calculatorul tau.

| Madalina84 a răspuns:

Du-te la magazinul de unde la-i luat si poti afla acolo, sau cautal pe net big grin

| PornoxxlSelect a răspuns:

Descarci din google un mic program numit everest, il instalezi in calculator, si programul iti va arata tot ce se gaseste in acel calculator exemplu:placa video, ramii (memoria) hardul, audio si asa mai departe.
http://bancurisik.blogspot.ro/2012/05/sex-in-cimitir.html