| BilaRomânească a întrebat:

Hey salut. Vreau să cumpăr o mască de bumbac de bună calitate. Știți cumva vreun site?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E promotie la eMAG cu masti chirurgicale, alea de bumbac nu te protejeaza de nimic

| Wr3nch a răspuns:

Mastile textile is degeaba. Daca nu chirurgicala sau n95 la fel de bine poti sa nu porti nimic.

| JicaContra a răspuns:

Https://www.emag.ro/......D3DWMMMBM/
asta e mult mai buna decat o masca de bumbac
pentru protectie REALA, e asta:
https://www.emag.ro/......DBK2CBMBM/
cu asta NU trebuie sa iti mai faci nici o grija, pentru ca virusul intra prin gura, nas si ochi, ori toate sunt filtrate serios cu masca aia :P

| Tian44 a răspuns:

Ca o masca sa fie cu adevarat folositoare trebuie sa aiba multe straturi si nu doar de bumbac, acestea costa mai mult
La farmacii gasesti masti cu 2-3 straturi, nu te vor proteja de corona, dar nu poti da tu mai departe.

| BilaRomânească explică:

Nu mă interesează să fie folositoare, vreau doar să o pot refolosi la nesfârșit și să o spăl.

| adajdnjawk a răspuns:

Https://www.stardoll.com/ro/ da boss am cumparat si-o eu cu incredere de aicea