| anonimat04343 a întrebat:

Hey TPU, nu este normal daca comanzi de pe internet sa te sune curierul inainte de a veni? Pentru ca mi s-a intamplat asta chiar ieri.Iar saptamana ce urmeaza sunt la scoala nu am cum sa ma duc acasa, doar sa ma sune sa vina la mine la scoala sa il iau.Dau funda!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod normal sună. Iti ridica mama coletul daca este acasa si tu la scoala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

90% din ei suna, dar ma indoiesc ca isi va modifica el traseul sa til aduca la scoala.

| sierra1 a răspuns:

"ormal daca comanzi dupa internet sa te sune curierul inainte de a veni?"

e foarte normal să te sune inainte de a veni, să te pună in temă, să fii pe fază. Așa e când cumperi DE PE (nu DUPĂ) internet

Răspuns utilizator avertizat
| MotoBlitz a răspuns:

Depinde de site. În mod normal da, trebuia să te sune curierul, dar bănuiesc că ai primit mesaj că în ziua aceea sosește comanda, așa că trebuia să fi pregătit. Nu este vina omului că site-ul de unde ai dat tu comanda nu i-a precizat un număr de tel. Zi frumoasă!

| Annasicamy a răspuns:

Da, trebuie sa te sune înainte. dar nu e nimeni acasă să răspundă sa primească comanda?