| Centenave a întrebat:

Hey! Unde pot sa gasesc varza kale in Timisoara? Am cautat la selgros, kaufland, Lidl, carrefour, si megaimage si nu este.
Dau funda

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In Romania, varza kale nu prea este cunoscuta.
O cunostinta de a mea are in gradina, dar le culege doar toamna tarzie (octombrie-noiembrie), cand are foarte multe si ne da si noua din ele, fiindca n-are ce face cu ele.
Din acest motiv, cred ca nu prea vei gasi in mijlocul verii, probabil nu se recolteaza inca nicaieri in Europa.

| Maria1300 a răspuns:

La noi in oras(Cluj) am gasit la Profi.Probabil este vreunul si in Timisoara, caut-o la caserola. Sper ca te-am ajutat. happy