| PumpkinDoll a întrebat:

Lidl,Kaufland sau Megaimage? Ce gasesti la unul si nu gasesti la celelalte?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Prefer Lidl pentru ca au produse de calitate care nu se gasesc in alte hipermarket-uri, raportul calitate-pret este unul foarte bun.
Insa nu are o gama asa variata de produse cum gasim la Kaufland (ceea ce pe mine nu prea ma deranjeaza pentru ca incerc sa nu mananc asa multe alimente procesate sau caut sa aiba cat mai putine E-uri).
Iar Mega Image merg pentru cumparaturi mai mici, nu prea imi place ca nu gasesc prea multe lucruri, majoritatea magazinelor fiind mici.

| PumpkinDoll explică (pentru Bondarel99):

La MegaImage nu am fost dar vreau sa ma duc, Lidl si Kaufland imi plac amandoua, la Kaufland ai de unde alege pentru ca e mult mai mare ca Lidl, dar in acelasi timp la Lidl gasesti produse pe care la kaufland nu le gasesti.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu stai in Romania?
Credeam ca nu exista roman sa nu fi intrat intr-un Mega mai ales ca le gasesti peste tot happy

Eu as zice ca la Mega sunt exact aceleasi tipuri de produse ca la Carrefour, numai ca gama e mai limitata fiind magazin mic.

| PumpkinDoll explică (pentru Bondarel99):

Ba da, dar pur si simplu n-am fost la MegaImage rolling on the floor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Depinde de oras, in unele orase mari nu e MI - in Iasi, de exemplu.

| Bondarel99 a răspuns:

Atunci fa o vizita laughing

| AvalohAlyn a răspuns:

Lidl.Si după Kaufland.La Lidl găsești produse diferite, unice ce se găsesc numai acolo și destul de calitative, de asta apreciez Lidl.Dar și Kaufland e ok.