Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune ceva despre cum sa vand ceva pe okazii? adica stiu ca il pun pe site,dar cum procedsez mai departe, daca cineva il cumpara? intreb pentru ca e prima data...

Răspuns Câştigător
| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

Daca un produs este vandut prin intermediul site-ului Okazii.ro, cei doi participanti la tranzactie primesc in mod automat un mesaj pe adresa de mail asociata comenzii sau contului detinut. Astfel, informatiile de contact sunt transmise catre ambii utilizatori, urmand ca acestia sa ia legatura si sa incheie vanzarea in realitate.

De asemenea, datele de contact ale cumparatorului, precum si detaliile tranzactiei, pot fi vizualizate in contul dumneavoastra, sectiunea "Activitate", subsectiunea "Comenzi".

Pentru a va asigura de primirea sumei aferente pretului, este necesar sa trimiteti coletul in regim ramburs. Astfel, pentru a primi coletul, cumparatorul trebuie sa achite contravaloarea acestuia.

Importanta este si verificarea, in momentul punerii in vanzare pe site, atat a modalitatilor de livrare cu costurile aferente, cat si a modalitatilor de plata. Trebuie sa va asigurati ca potentialii cumparatori sunt informati de faptul ca plata produsului se va face in momentul primirii coletului.

In cazul in care doriti asistenta in activitatea pe site sau daca aveti nelamuriri, va puteti adresa si colegilor din cadrul echipei de Asistenta Clienti Okazii.ro pe adresa suport@okazii.ro sau la numarul de telefon 0374652944.

O zi placuta,
Okazii.ro

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut dacă cineva cumpără in momentul acela i ti apar datele lui de contact, să nu dai deloc datele tale de contact adică numărul de telefon deoarece i ti blochează sau sterg ei contul, numărul si numele tău si al celui care cumpără i ti apar pe site doar după ce el setează optiunea cumpără. Atunci ai datele lui de contact, după aceea trebuie să acorzi un calificativ in functie de client, in care scrii: persoană de cuvint punctuală recomand cu toată increderea, si asta e tot. Succes.

| mariu22 a răspuns:

In primul rand iti trebuie un cont pe okazii.ro, in care iti dai date cum ar fi: numar de telefon valabil (prin care o sa primesti codul de validare) adresa de email valabila (prin care o sa primesti notificarile)
daca doresti sa pui la vanzare mai mult de cinci produse atunci trebuie sa devii utilizator verificate.