| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp ar ajunge un colet la posta daca a fost trimis de vineri? Se ia in considerare ziua de sambata?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

3-5 zile lucratoare desi in realitate ajunge cam in 2 zile lucratoare. sambata si duminica nu sunt zile lucratoare pentru posta.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu se ia

| Violleta2022 a răspuns:

Sambata si duminica nu se lucreaza!
Doar coletele cu regim special si care sunt platite extra, se livreaza sambata.
Daca pacheltul a fost trimis vineri dimineata, a avut sanse sa ia sa din orasul respectiv, dara daca a fost trimis vineri dupa amiaza, inca nu a plecat din oras, fiind doar preluat de curier.
Dureaza 2-3 zile lucratoare sa fie livrat, in functie de locatia de preluare si locatia de destinatie. Daca sunt implicate sate indepartate, atunci poate dura chiar mai mult.

| Andreeush a răspuns:

Dacă coletul se trimite vinerea weekend-ul nu se ia în considerare.

| Krazy124 a răspuns:

Se ia in considerare fiecare zi in afara de sambata si duminica