| ally123sims a întrebat:

Cam in ce zi ar ajunge un colet de la cernavoda ( Constanta ) pana la Bucuresti, daca l-am trimis vineri la ora 17?
Dar daca trimit o scrisoare cam in cat timp?
Prin posta romana.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă coletul/scrisoarea ta ar fi fost expediat(ă) până la ora 14:00, ajungea la destinație a treia zi, poate a patra zi, cel târziu. Tu l-ai expediat doar la ora 17, deci e aproape sigur că a rămas până a doua zi la Oficiul Poștal din localitatea ta. Dacă sâmbătă, a avut program de lucru, coletul tău a plecat spre destinație. În caz contrar, doar luni, va pleca spre București. Miercuri îl va primi. Oricum, într-un final, va ajunge și se va bucura de el.

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Posibil sa ajunga luni sau marti.
De'obicei dureaza 3 zile lucratoare, maxim 4.
Pe site'ul de la posta romana scrie 3-5 zile lucratoare, indiferent daca e scrisoare sau colet.

| SlipknotMtf a răspuns:

De obicei coletele ajung in 5 zile lucratoare