| LaTulipeNoire a întrebat:

In cat timp ajunge un colet trimis din Iasi la Galati? Prin Posta Romana.Coletul a fost depus Luni si nici pana azi(Vineri) nu a ajuns! Pe site-ul Postei Romane scrie in felul urmator :,, Z+ 5". Z fiind ziua in care a fost trimis (Luni) + 5 zile... Teoretic ar trebuie ca maine(Sambata) sa ajunga...

Răspuns Câştigător
| Savy a răspuns:

In teorie 4 zile lucratoare, declarat de Posta Romana. Adevarul insa e ca durata minima e undeva la 5-6 zile. E posibil ca destinatarul sa nu fi primit instiintare, se intampla in doar 98% din cazuri. Mai bine sa se duca la posta sa verifice.

1 răspuns:
| Robert a răspuns:

Depinde de factorul postal. Poti verifica si aici http://www.posta-romana.ro/track_trace