| EmiliaSd88 a întrebat:

In ce perioada sunt cele mai mari reduceri la eMAG? funda si de ce uneori fac reduceri chiar si cu 500 lei? nu sunt de calitate produsele sau care-i explicatia?

7 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Cu siguranta luna noiembrie este cea cu cele mai multe reduceri. Produsele la care fac ei reduceri nu sunt proaste, ei fac aceste reduceri ca sa scape de stoc sa poata aduce alte produse mai noi, mai cautate. Cu alte cuvinte ofera lor este doar un mod prin care isi castiga clienti si scapa de produsele,, invechite''. Totul e marketing.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt doar strategii de marketing. Poate au niste produse in stoc si vor sa le dea mai repede, poate se cauta foarte mult respectivele produse samd. Stai linistit nu ies ei in pierdere

| Jipa95 a răspuns:

Noiembrie anul asta de black friday, si in lunile lui decembrie si ianuarie, de obicei in perioada asta a sarbatorilor. Aia cu reducerea de 500 lei, etc este, deoarece acel produs nu prea are cautare, sau se invecheste/demodeaza, trebuie neaparat vandut, nu-i vorba neaparat ca produsul nu este de calitate.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Cele mai mari reduceri sunt de Black Friday, iar produsele cu reducere mare sunt în general produsele care nu se vând... dacă li se mai scade prețul, sunt șanse mai mari să fie cumpărate

| MirceaDiaconu a răspuns:

De exemplu in perioada asta sunt reduceri foarte mari http://bit.ly/1BbcRlF

| ClaudiuTita3 a răspuns:

Ba da... sunt de calitate dar acele produse de care spui tu nu prea sunt cumparate din cauza ca lumea ori vrea ceva mai bun ori pentru ca gasesc mult mai ieftin in alte magazine... asa ca nu te ingrijora, daca vrei ceva bun care e la reducere totusi ai grija sa nu scrie ca este resigilat deoarece a fost deja cumparat si dat inapoi. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Andrey2628 a răspuns:

Ba da sunt de calitate produsele. doar ca si ei le cumpara ieftin direct de la producator. si asa ca le dau si ei ieftin. si reducerile se fac. de obicei la sarbatorile foarte mari sau cu ocazii precum a fost CM fifa. si pentru ca. chiar daca le dau ieftin. au mai multe vanzari. happy Te-am lamurit? happy Funda happy?