| papuciirupti a întrebat:

La altex transportul e gratis?
daca rezerv in magazin un produs care e la reducere si o sa ajung maine si probabil iese il iau la pretul care era cand l-am rezervat?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

1. da, pentru mărfuri mai scumpe de 89 lei.
http://www.altex.ro/termeni-si-conditii-livrare/
2. în mod normal, da. Dar nu se specifică nimic în clar despre asta pe saitul lor. Oricum, rezervarea nu creează și o obligație de a cumpăra, așadar, dacă schimbă prețul, nu mai iei produsul.
Sau, dacă ții musai să-l ai, fă comandă cu livrare la domiciliu și se facturează la prețul care e în acel moment pe sait. Dar plătești transportul, pentru produsele mai ieftine.
http://www.altex.ro/rezerva-in-magazin/

5 răspunsuri:
| papuciirupti explică (pentru mihai69):

Are valoare de aproximativ 1000 lei.
o sa fac comanda cu livrare la domiciliu si produsul o sa aiba pretul pe care il are in momentul in care fac comanda sau cel pe care il are cand va fi livrat?

| RAY a răspuns (pentru papuciirupti):

Da e gratis, nu costa nimic transportul

| mihai69 a răspuns (pentru papuciirupti):

Am spus deja - factura se face automat la prețul pe care îl ai afișat pe ecran în momentul comenzii. Și chiar dacă ți-l aduce acasă - orice ar interveni între timp, ai posibilitatea să returnezi marfa și să iei banii înapoi în termen de 15 zile. Sau chiar să renunți de tot la comandă și să refuzi produsul încă de când ți-l trimit.

| papuciirupti explică (pentru mihai69):

Mersi mult