| barajul a întrebat:

Legat de o pereche de pantaloni, sunt interesant sa ii cumpar dar sunt nesigur legat de marime pentru ca aceste marimi cu S; M; L; XL etc. difera drastic, ieri am fost intr-un magazin la "chinezi" si o pereche de pantaloni 3XL nu imi erau buni, pe cand in alte situatii XXL imi vine numai bine. Trebuie sa amintesc ca problema apare cand ma pun jos, cand ma asez in fund vad cat de mici imi sunt. Pana la urma ce marime mi s-ar potrivi? specific ca am 1.91 si 95kg. Acesta este siteul https://www.military-shop.ro/......anger-Oliv si nu as vrea sa dau gresi. Va rog sa ma ajutati.

3 răspunsuri:
| ChrissD a răspuns:

Xl sau xxl ...cred ca xl este potrivit, totusi daca ii vrei mai largi poti sa iti iei xxl si sa ii mai scurtezi ulterior la un croitor.

| darkangel90 a răspuns:

Care marime porti cel mai des aia iti buni.
dar ai putea sa-ti iei 3xl si daca nu iti sunt buni poti sa-i trimiti inapoi si sa le zici sa-ti dea o marime mai mare.
Pantalonii difera de la firma la firma.