| patricia_1730 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine? Caut de mult un nume de catelusa chihuahua dar nu gasesc nici unul. Va rog ajutati-ma. Si daca e niste site-uri cu imbracaminte pentru catei. Le multumesc celora care ma ajuta.

11 răspunsuri:
| pitikaaaa a răspuns:

Uite pe al meu il cheama Nero dar eu ii zic, Beb`, BAby, Bebelaughing
adica nu e ceva ca l` copil poti sa ii pui numele... Kama, Sasha, Amy...nu stiu oricum iti zic din propria experienta ca nu o sa o strici NON-STOP pe numele ei deci pune-i un nume simplu si scurthappy:X sa fie sanatoasa:X

| LoveTVD a răspuns:

Un nume ar putea fi Pufi sau Brenda.happy

| NimeniCelebru a răspuns:

Nume:
-Maia
-Blacky(daca e neagra)
-Sara
-Daisy
-Lady
-Princess
-Barbie
-Sasha
-Lessie(se citeste Lesi)
-Dora
-Lara
Cam atat.
Uite si niste poze:
http://hainepentrucatei.wordpress.com/......chihuahua/
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:11, s:0
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:8, s:0
http://www.google.ro/......tp?/imgres 2782&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=489&oei=7GhNTfORNYX2sgaM4_yeDw&esq=5&page=5&ndsp=36&ved=1t:429, r:10, s:132&tx=86&ty=60&biw=1280&bih=897
http://www.google.ro/......tp?/imgres 3181&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=347&oei=K2lNTcztKI_0sgbFwN2pDw&esq=3&page=5&ndsp=36&ved=1t:429, r:23, s:132&tx=54&ty=92&biw=1280&bih=897
Pupici dulci, dulci:*:*
Pa, pa
Multa sanatate catelusei tale!

| mariatina a răspuns:

Cici mi se pare un nume frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ar merge
kira

| Ramo137 a răspuns:

Sara
Sony
maya
bella
suzi
sunt multe

| Mauve a răspuns:

Iata cateva elemente de care trebuie sa tii cont inainte de a incepe cautarile:

•Alege un nume scurt si usor de retinut. Este de preferat ca apelativul sa nu aiba mai mult de trei silabe, pentru ca animalului sa-i fie mai usor sa-l retina.
•Potriveste denumirea cainelui cu personalitatea lui. Unui patruped de rasa nobila, mandru de el si foarte latos i se potriveste un apelativ deosebit, pe cand unui caine mai putin ingrijit i se poate potrivi unul mai comun, cum ar fi Azorel.
•Scrie pe o coala denumirile cainilor tai preferati din filme, reclame tv, carti etc, apoi alege-l pe cel care ti se pare ca i se potriveste cel mai mult. Daca nu reusesti sa te opresti asupra unuia singur striga-l pe catel cu ambele nume si vezi daca reactioneaza la unul dintre ele.
Uite niste exemple:
A
Azor, Azorica, Ada, Aisa, Anuk, Anaiz, Amis, Aki, Aspin, Alfalfa, Atomic, Azure, Abby, Abdon, Adolfo, Adolph, Afro, Aggie, Aida, Alba, Alma, Alpha, Ash, Annette, Astro, Attila, Ays
B
Bubico, Bobita, Bolo, Budu, Budy, Brush, Bobby, Bolon, Blacky, Bubbles, Baby, Bach, Bailey, Bait, Baluga, Bangle, Banjo, Barker, Barkley, Barky, Barley, Basha, Beethoven, Bella, Belladonna, Bellboy, Belle, Bellow, Bellyflop, Bibi, Biddy, Bigfoot, Blackie, Blanche, Blanket, Blu, Bora, Boris, Boss, Bruno, Brutus,
C
Candi, Cukita, Corela, Casper, Claus, Coco, Colin, Cacho, Chuby, Calypso, Cassie, Chela, Chelsea, Chelsey, Chessie, Chester, Cleo, Cosmo
D
Duna, Dunley, Dayo, Duty, Dixie, Dibble, Dulce, Dale, Dali, Daphne, Dee Dee, Delilah, Della, Delphi, Delta, Diablo, Doc, Dodo, Dogbane, Dolly, Doogie
E
Ela, Etna, Ely, Emmylou, Eddie, Edge, Edith, Elysia, Embla, Emma, Emmy
F
Fani, Flik, Fabi, Flufli, Fizzle, Freeway, Faberge, Faith, Fancy, Fannie, Fargo, Farkas, Farley, Farlow, Farsi, Fate, Fee Fee, Fifi, Figaro, Figi, Filbert, Filene, Flora, Florence, Flower, Fluffy, Flurry, Flush, Foggy, Foxie, Fuzzy
G
Grivei, Golgo, Gody, Gugu, Glucky, Gatsby, Gimlet, Gary, Geekie, Geewiz, Geezer, Geisha, Gin, Gino, Ginza, Glee, Glenda, Gloria, Glory, Godzilla, Goofy, Goomba, Guff, Guffaw, Gussie
H
Halogen, Houdini, Haber, Habibi, Hari, Havoc, Hera, Hilda, Herb, Hero, Herod, Hilda, Hopper
I
Ina, Iceman, Ian, Ibo, Ida, Idabel, Igor, Ilona, Ilse, Ilya
J
Jewels, Jorgie, Jabba, Jacko, Jacob, Jade, Jaded, Jaffa, Jag, Jaggar, Jaguar, Jailbait, Janie, Jazzy, Jessie, Jiffy, JoJo, Joliet, Jolly, Junior, Juno
K
Kira, Kras, Kit, Kobi, Kashmir, Kosmic, killer, Kain, Kaiser, Kajar, Kale, Kali, Kalid, Kasey, Kasper, Katrina, Kelly, Kiddo, Kiki, Kris
L
Lord, Lala, Luna, Lasha, Lupo, Leaky, Lojack, Lushy, Lab, Lady, Lala, Lalita, Lallan, Lally, Lama, Lamar, Lamas, Lamb, Lambchop, Lars, Lassa, Lassie, Lea, Leaf, Leah, Leeza, Lefty, Libby, Liberace, Libra, Lilith, Lily, Lilyan, Lion, Lisa, Liza, Lizzi, Lizzy, Lola, Luke, Lulu
M
Melea, Mimo, Max, Miko, Mely, Magellan, Marigold, Meenie, Moptop, Munchkin, Macho, Macia, Macintosh, Mack, Mackenzie, Mackerel, Mackintosh, Maestro, Maggie, Mally, Matt, Max, Maxi, Mela, Millie, Milo, Milya, Mina, Mindy, Molly, Muna.
N
Nana, Nuna, Nova, Nela, Nano, Nucy, Nashville, Newman, Nibbles, Nymph, Nabber, Nabokov, Naby, Nacho, Nacia, Nada, Nadena, Nadenka, Nagger, Nagida, Naida, Nairen, Nairobi, Nusi, Nutmeg, Nwa, Nye, Nymph, Nymphette, Nynex, Nyree, Nytol, Nyusha
O
Oby, Oso, Ossy, Oakie, Obi, Oblong, Oboe, Ocean, Oceanus, Ocelot, Octagonal, Octavia, October, Ode, Odie, Oko, Okra, Orzo, Oscar, Ossi, Ozzy
P
Pety, Pipo, Pipen, Pitux, Puchi, Pascky, Parsnip, Puddles, Putter, Pablo, Puca
R
Rex, Rocky, Rocco, Rafi, Rodi, Roy, Rosco, Ragweed, Rickrack, Ruggles
S
Sasa, Sila, Sombra, Sam, Soll, Solny, Seltzer, Sheena, Snuggles, Sudsy, Swizzle, Sabaean
T
Titi, Toli, Tesa, Tedi, Traca, Topita, Truca, Tor, Trabis, Trapos, Trosky, Tasin, Tabitha, Thunder, Toulouse, Trinket
U
Ulysses, Uri, Ursa, Ursella, Ursu
W
Wolfa, Wory, Weezer, Winkle, Winston, Waddy, Winnie, Wish, Woolf, Woolly
Z
Zely, Zulay, Zupo, Zucky, Zorabell
Site cu imbracaminte: http://www.dogshop.ro/

| armygirl a răspuns:

Elly sau Lucy sunt nume potrivite

http://www.hainepentrucaini.ro/ro/

| alexandratudor15 a răspuns:

Un site cu hainute dragute.nu stiu exact cum se fac ( posibil la comanda)... http://hainepentrucatei.wordpress.com/galerie-foto/

| Elzee a răspuns:

Miki, lola, sasha, pudi, sisi, miki,