| anonim_4396 a întrebat:

Magazinele Sephora din strainatate au aceleasi produse ca cele din Romania? Dar preturile sunt tot aceleasi?

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

O parte din produse sint la fel, dar mai au si produse fabricate in Romania, pretul nu este acelasi tinand cont ca valoarea banului nu este si in strainatate aceeasi.

daniela
| daniela a răspuns:

Da au aceleasi produs e si poate si unele mult mai noi. Daca sunt in promotie poti gasi preturi mult mai mici.

auran
| auran a răspuns:

In marea majoritate sunt aceleasi produse dar, nu si calitatea - in ceea ce priveste pretul la noi intotdeauna va fi mai mare (indiferent cat de mare ar fi pretul romanul nostru cumpara oricum)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmmm. sincer mie mi se par destul de scumpe unele produse. chiar prea scumpe ...singura nemultumire pe care o am e ca nu au un site bine pus la punct ...si cand spun bine pus la punct. ma refer la faptul ca nici macar un cataolog nu au pus pe site. in fine. asta e Romania.

| adelina26 a răspuns:

Preturile din strainatate sunt mai micutze. dar nu prea se vede diferenta oh go on

| viomiro a răspuns:

De obicei ce gasesti in Romania a "expirat" de mult prin tari mai vestice; preturile sunt mult mai mari la noi ca sa nu mai vorbim de "promotiile" (aproape simbolice) de la noi
Un exemplu elocvent: acum vreo 2 ani mi-am cumparat de la Max Factor un luciu de buze rezistent la transfer cu 5 Euro, la promotie, din Cipru; la noi inca nu a aparut tipul pe care il caut sa nu mai vorbesc de preturi: in jur de 50 lei unul similar (mai prost calitativ insa)