| Natalia89 a întrebat:

Sephora si Douglas. Aceste 2 magazine mari niciodată nu ofera o mostră de ceva. Acum 2 zile am cumparat un parfum dupa ce am testat mai multe si dupa ce am plătit am întrebat dacă se poate sa primesc o mostră de la un anumit parfum care mi-a placut insa nu am fost destul de convinsă incat sa il cumpat. Raspunsul a fost clar si raspicat" NU dam mostre ". Cand am fost in strainatate si am cumparat din Douglas cei de acolo mi-au pus o mulțime de mostre de la diferite produse fara sa le cer eu, la fel imi spun si cateva prietene care stau in Bucuresti, si anume ca primesc mostre de la diferite produse. As vrea sa stiu daca nu cumva toate magazinele Douglas si Sephora ar trebui sa aiba aceeași politica in toate orasele din Romania(sa zicem ca ar avea politici diferite de cei din alte tari). Ar trebuii sa le cer explicații cand cumpăr de aproximativ 400 de lei și dupa ce le cer o mostră de parfum nici macar nu imi mai raspund cand le spun "la revedere"?

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

În sephora eu am primit mostre.Depinde de oamenii care lucrează în fiecare magazin.

| Lostlyric a răspuns:

Experienta mea cu Sephora: de fiecare data cand am cumparat, mi-au pus esantioane gratuite in plasa. Din pacate, nu am cerut niciodata ca sa stiu daca dau la cerere, insa e in avantajul magazinelor sa ofere esantioane gratuite. Mai ales Sephora, magazin care ar trebui sa se respecte.

| Dorin93 a răspuns:

Si eu am cumparat din Sephora si am primit mostre fara sa cer. Probabil ai nimerit o angajata ametita sau nervoasa, sau nu mai aveau mostre pentru ce ai cerut.

| Natalia89 explică (pentru Dorin93):

Mi-a spus "nu dăm mostre " si a fost foarte deranjata de întrebarea mea.