| AvalohAlyn a întrebat:

Mai avem branduri românești?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Romanesti in ce sens, care sa nu fi fost cumparate de straini,pentru ca multe au fost vandute dar si-au pastrat numele, cum in altele sunt investitori straini.
Branduri inca romanesti : Altex, Jolidon,Borsec,Arctic,Dedeman,Gerovital,Fan Curier,Petrom,Allview, Fares, Magura,Boromir,Ursus,Bitdefender,Clujana, Murfatlar, DACIA, Tarom, Dero si cate si mai cate. Deci da sunt multe!

| Celcestietot a răspuns:

Batonul ROM, Dacia, Vel Pitar și lista poate continuawinking.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu multe, dar există

| Cameliapantiru a răspuns:

Topoloveni (pentru zacuscă, dulcețuri etc) și Guban (produce pantofi de damă de foarte bună calitate). Sunt primele două branduri românești care îmi vin în minte, dar cu siguranță mai sunt multe altele.