| DanielDanny a întrebat:

Mai exista inhalatoare nazale cu menta/mentol?
Acelea care seamana cu un ruj mai mic...
N-am mai vazut sau auzit de ele din copilarie!

Ma refer la farmaciile din oras, ca pe internet am mai gasit!

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Da, exista si in farmacii.

| Legion7X a răspuns:

Sunt acele creioane nazale. Dar și mai bună este alifia chinizească. Dacă te ungi pe nas, frunte. Poti sa te ungi si în nas puțin. efectul este 100% de desfundare și previne răceala.

| Vântulalb a răspuns:

Am vazut intr-o farmacie. Erau bune cele vechi. Nu stiu cum mai sunt astea noi.
La fel erau si "creioanele" astringente. Daca te taiai, puneai "creionul" putin timp pe rana si sangerarea se oprea.