| Laleaua51 a întrebat:

Buna, se poate gasi modafinil sub numele de modalert sau ceva similar in farmaciile fizice? Am gasit un site pe internet, dar am nevoie urgenta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la farmaciile din orasul tau, ca noi nu avem cum ajunge acolo si intreba.

| Donsavas a răspuns:

Verifica,la cautare, Pe site ul catena spre exemplu.
Oricum, modafinil este în regim special, se da pe reteta. Mergi la un psihiatru sau la neurolog să ti l prescrie. E un medicament psihotrop, nu un simplu stimulant sau supliment

| WhiteLife a răspuns:

Daca ai nevoie urgentă ar trebui să-ți elibereze 1 pastila până poți ajunge la medic, sau mergi la urgențe și îți dau cei de acolo rețetă.

| VasileDumitrescu a răspuns:

Https://nootropiceromania.com/2020/01/21/modafinil-tratarea-adhd-si-add/

Gasesti aici mai multe informatii despre modafinil, nu de alta dar nu e ca si cand iei memo plus happy.
Si eu am folosit si mai folosesc cand am nevoie de concentrare maxima. Eu am cumparat prin intermediul celor de la nootropice Romania si a fost ok, in 1 saptamana mi-a ajuns la usa! Succes!