| kiss1 a întrebat:

Mergeti numai la supermarket si hipermarket sau mergeti la cel mai apropiat magazin, butic, etc? Obisnuiti sa mergeti in piata pentru a cumpara fructe si legume astfel sprijinind producatorii sau obisnuiti sa luati totul preambalat din magazine?

13 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Apelez la toate formele de comert, inclusiv la targuri.

| Sara a răspuns:

Micile cumparaturi le fac la supermarket. Nu am butic langa casa, e tot supermarket. Iar cele muuulte la hiper tongue si da, fac piata in wekeend. Din lipsa de timp, legumele pentru salatele zilnice le iau tot de la supermarket sad... pacat.

NOname
| NOname a răspuns:

In mod normal nu obisnuiesc sa fac discriminari. De ce as face-o tocmai acum?winking oh go on big grin Fac cumparaturile din diverse locuri. Depinde de timp si buget pe care ii am la dispozitie, dar si de anotimpul/vremea de afara. peace signwinking

| BRG a răspuns:

Nu numai la hipermarket ci şi la magazinele mici de cartier, şi şi în piaţă, de obicei românul merge unde este m-ai ieftin, unde sînt promoţii care te îmbie să cumperi, şi totodată să nici nu cheltui foarte mulţi bani.

| Xonia a răspuns:

La supermarket si hipermarket mai des
Cand am nevoie urgent de ceva merg la cel mai apropiat magazin, butic
In weekenduri(cand am mai mult timp liber)merg in piata sa iau fructe si legume iar in restul saptamanii mai iau de la magazine

| lextim a răspuns:

Merg doar la supermarket-uri.

| Zoki a răspuns:

Unde-i mai frumos locul big grin

| smileysmiley a răspuns:

Cateodata la supermarket ...in rest la magazinul din coltul blocului big grin
Si legume si fructe iau cel mai des de la piata sau le iau de la persoanele care au gradina pentru ca sunt mult mai naturale big grin

| andrei95 a răspuns:

De obicei merg la aproape orice magazin fie supermarket fie hipermarket fie butic dar pentru fructe legume s. a de obicei merg la piata

| paul0013 a răspuns:

Pai merg la hipermarket cam de 2 ori pe luna pentru aprovizionare big grin. iar in restul timpului merg la magazina mai apropiate, cat despre legume si fructe.de cele mai multe ori din piata (pentru ca sunt mai proaspete)

| candydream a răspuns:

Cand fac multe cumparaturi merg la supermarket dar nu iau fructe de acolo.

| Cristary a răspuns:

Dacă e urgent, merg la cel mai apropiat magazin. Dar cumpărăturile mari le fac din market-uri, hipermarket-uri, că de obicei la magazinele mici nu găseşti chiar tot ce doreşti.
Şi legumele le iau din piaţă. :* Puup

| Blake1 a răspuns:

De obicei in weekend sau mai pe seara merg la piata pentru fructe legume... iar in supermarket daca fac cumparaturi le prefer pe cele made in romaniahappy