| Adry05 a întrebat:

Niste recomandari de parfumuri de dama care persista? Nu-mi plac deloc cele dulci, mai degraba cele orientale, florale, fresh.

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Incearca Mugler Alien (e oriental, floral) sau Aura (are o aroma mistica).
Recomand si l'eau d'iseey, Ultraviolet de Paco Rabanne, Nina Ricci (nina si luna).
Mai bine te duci intr-un Sephora sau Douglas sa le incerci pe pielea ta

10 răspunsuri:
| Uvox a răspuns:

Tom Ford/Black Orchid si asa cum s-a mai spus, Thierry Mugler/Alien.

| Adry05 explică (pentru Yurisa):

Aia si vreau sa fac, de aia am cerut recomandari, sa stiu direct ce ma duc sa incerc ca sunt prea multe si nici nu stiu unde sa ma uit prima data laughing + ca nu stiu care din alea care miros bine si persista.

| Yurisa a răspuns (pentru Adry05):

Nu stiu ce inseamna pentru tine dulce laughing Mie nu imi plac aromele fructate, si nici alea dulci, sunt sufocante. Eu folosesc Noa de la Cacharel (Mosc, Bujor, Cafea), Million de la Paco Rabanne (cu toate ca lumea spune ca "vai e comun" ca "e de manelisti" mie chiar imi place laughing de fiecare data cand ma dau cu el, lumea ma complimenteaza) si Ultraviolet (are un miros special, piperat, condimentat). Mai am un parfum de vara care nu pateaza hainele vara: "Parfum Divin" de la Caudalie. Unora le place dar e prea oriental/lemnos si puternic pentru gustul meu sad

| Adry05 explică (pentru Yurisa):

Chestile alea care miros a prajituri si parca urla ROZ ROZ ROZ, gen alea ale Arianei Grande si parca si la vie est belle e genu ala. Nici mie nu-mi plac alea fructate, si gelurile de dus/cremele le ocolesc in genu asta, vreau sa am un miros interesant nu sa miros a capsunica laughing))))

| Yurisa a răspuns (pentru Adry05):

Perfect de acord laughing Imi plac zmeuricile, capsunele, ciresele laughing Dar la parfum zic pas laughing

| NLS a răspuns:

Givency - Ange ou Demon: Le Secret Elixir

| pisciutza19 a răspuns:

Elizabeth Arden 5th avenue e primavaraticprimavaratic, miroase superb ţi -l recomand cu toată încrederea.

| Adry05 explică (pentru pisciutza19):

Cam cate ore tine pe piele?

| pisciutza19 a răspuns (pentru Adry05):

Pai eu ma dau cu elk dimineaţa iar seara când mă schimb hainele tot miros.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cum nu stiu cat de junioara sau matura esti, iti spun 2 care mie ca senior imi plac foarte mult - dar ideal e sa mergi sa le testezi, si sa te plimbi 15 minute, ca sa poti observa persistenta.
Organza, de la Givenchy, si Magnetism, de la Escada.