| Username393 a întrebat:

Pentru a amaneta argint 925 trebuie sa ai minim 18 ani? As vrea un raspuns sigur

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sigur trebuie sa fii major.

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a dispune de orice obiect de valoare trebuie sa fii major si sa-ti dovedesti calitatea de proprietar sau de imputernicit legal.

| Mayhem666 a răspuns:

Da, trebuie sa ai peste 18 ani.

| PavelImobiliare a răspuns:

Buna. Da. Trebuie sa ai 18 ani, asta daca nu intalnesti si mici "afaceristi" ce vor amaneta si altfel. Dar, pentru o eventuala problema/plangere, fiind minor; legal firma care iti va amaneta va avea probleme serioase. Si asta pentru ca intra in vigoare legea "coruperea minorului"

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Da, 1 ani si o CI.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

18 ani! Robotelul... pm unde e o cifra?