| JoinTu a întrebat:

Pentru a cumpara in rate de pe eMAG, am nevoie neaparat de un card de credit?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune-i AneiMaria50 ca iar vorbeste tampenii. I-am mai spus eu si m-a blocat. Iti trebuie un card de cumparaturi si cel mai recomandabil este cel de la Raiffeisen pentru ca are rate mai multe. Eu am de la Transilvania pentru ca nu are comision de administrare. Ai doua variante. Cum vrei.

| Mariaavrmaiancu a răspuns:

Alo! Rate prin eMag ramburs? Arata-mi si mie unde ai gasit asta! Ordin de plata, card de debit cu rate?

| sofisis a răspuns:

Nu este card de credit, este card de cumparaturi. E o diferenta. Dar da, trebuie sa ai un astfel de card sau sa te bagi la rate Cetelem cu dobanda. Ceea ce nu e indicat

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Tot platesti ceea ce cumperi in rate, ai o anumita suma pe acel card de cumparaturi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de un card de cumparaturi care e teoretic tot un card de credit sau poti face rate direct la banca. Orice ai alege nu asculta ce zice AnaMaria. Rolul ei pe TPU e sa dezinformeze

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

laughing Eu am contrazis-o cu documente. Ea imi spunea ca asa crede ea si eu ii spuneam ca actele spun altfel. Cand a vazut ca o contrazic m-a blocat.

| Mariaavrmaiancu a răspuns:

Stiu! Eu nu prea stau pe TPU dar am vazut multe raspunsuri aiurea ale ei. M-am lamurit!

| Nemessys a răspuns (pentru Mariaavrmaiancu):

Poti plati si cand iti ajunge coletul la usa, ii dai banii curierului si gata. Dar mi se pare ca trebuie sa platesti si o mica suma in plus pentru transport (sau e gratis). Eu de fiecare data cand am comandat ceva, am ales metoda asta de plata.

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Pai da. Dar nu e card de credit.

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

De acord cu tine, e card de cumparaturi

| mihai69 a răspuns (pentru Nemessys):

Și ca să plătești în rate, cum faci? chemi curierul de mai multe ori?!?
===
On-topic: DA.