| mihai406 a întrebat:

Pentru ca unii m-au inteles gresit am sa refac intrebarea:

Eu vreau sa imi iau un cutit(deoarece mai merg in excursii si am nevoie de unul) dar nu vreau sa coste mai mult de 55$. Si m-am orientat la urmatoarele(dar daca stiti voi altul mai bun si are si un pret convenabil, puteti sa imi spuneti):

1. LMF II Infantry Knife( www.amazon.com/gp/aw/d/B000E3QUB6/ref=redir_mdp_mobile/1 83-8046900-8747609? redirect=true&tag=...000E3QUB6)
- l-am ales pe acesta pentru ca multi spun din comentariile pe youtube ca este foarte bun si are si un capat cu care poti bate cuie si poti sparge sticla, dar poate fi legat si de un bat, obtinandu-se o sulita.

2. Bear Grylls Ultimate Knife( www.amazon.com/gp/aw/d/B003R0LSMO/ref=redir_mdp_mobile/1 83-8046900-8747609? redirect=true&tag=beargrylls0c-20&linkCode=as2&camp=1789 &creative=390957&creativeASIN=B003R0LSMO)
- acesta arata foarte bine si se simte confortabil in mana, dar din mai multe tutoriale am vazut ca se decoloreaza lama foarte repede si daca se uda incepe sa rugineasca.

3. Ca-Bar Bk2( www.amazon.com/gp/aw/d/B001N1DPDE/ref=mp_s_a_1? qid=1312720386&sr=8-1)
- acesta multi pe youtube dar si pe un forum spuneau ca este foarte bun, excelent. Dar mie parca nu imi place husa in care se sta si in plus nu il pot lega la picior(asa cum mi-ar placea sa il am).

Deci acum astept si parerea voastra(dar despre ce cutit sa imi iau) si cine nu stie sa nu se bage!;)

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Mai Mihai unde crezi ca te duci in codru sa haiducesti, nu te mai consuma atat, sigur este bun in drumetii insa al vei cumpara si apoi vei fi uitat de el in excursie deoarece nu iti va folosi la nimic.Banii investeste-i in 2 statii radio mici,binoclu,aparat foto, acumulatori, incarcator solar sau cu manivela folosibil si la telefon, la o adica etc.Lanterne neon ori cu led sunt deosebit de folositoare.Bafta si drumetii placute.