| BrokenBarbie a întrebat:

Piele ecologica inseamna imitatie? Asa mi-a spus cineva.

Răspuns Câştigător
| Denysa-Myhaela a răspuns:

DA! Imitatia de piele este inlocuita acum cu numele de piele ecologica.Ai vazut tu undeva sa scrie imitatie de piele?hee hee

2 răspunsuri:
| bianca_1157 a răspuns:

Dupa îndelungi cercetări pe net m-am edificat in ceea ce privește pielea ecologica si anume aceasta e tot piele însă obținută de la animale crescute pentru producerea laptelui sau cărni, fiind tăbăcita cu substanțe "prietenoase" mediului.Concluzia este ca pielea ecologica e la fel de buna ca si pielea normala.

| recrutul a răspuns:

Asa este, imitatie...sau sa fac o gluma este piele de vinilin salbatic