| Cavani1999 a întrebat:

Playstation 3 super slim este la fel de rezistent ca ps3 slim sau se strica mai repede.Va intreb acest lucru deoarece vreau sa-mi vand ps3-ul slim si sa cumpar unul super slim.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pastreaza slim-ul ca e mai bun slimul decat super slim.
Vezi ca la spatele consolei(unde pui cablurile) ai un cod de forma CECH XXXX, exemplu: CECH 2503A. Tu ce cod ai acolo?

| Cavani1999 explică (pentru sltlp):

CECH 3004A

| sltlp a răspuns (pentru Cavani1999):

Cum crezi. Versiunea ta oricum nu se poate moda temporar. Insa recomand super slim-ul doar daca vrei ceva mai mic. Insa un superslim e mai galagios, da asepctul de ieftin cu acel "compartiment" al unitatii optice. De asemenea, lentila este expusa mai rapid; la praf si in timp se strica mai rapid. La slim ai facut totul mai frumos si mai elegant. Eu zic sa pastrezi consola actuala. Consumul de energie este egal de la slim-ul tau 3004a la un superslim.

| Cavani1999 explică (pentru sltlp):

Da,dar ii lipseste mufa hdmi care am facut-o praf si am inteles ca nu se gaseste prea usor si costa foarte mult.

| sltlp a răspuns (pentru Cavani1999):

A, da, atunci ai ghinion. Vinde-l ca nu gasesti asa ceva decat foart esucmp si foarte foarte greu. Dar daca ai ptuea sa cumperi tot un slim, e ok. Sau daca vrei o consola modata(doar slim, nu fat ca alea se defecteaza din ce in ce mai multe).

| Cavani1999 explică (pentru sltlp):

Am luat piesa de pe net cu 40 de lei, un pret mic deci am facut bine ca nu l-am vandut