| Ela2000_9806 a întrebat:

S. a deschis noul mol MARITIMO in Constanta. Stiti cumva daca autobuzul 44 trece pe acolo?

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Traseele care au cap de linie la mall-ul Maritimo sunt cele două trasee noi date în folosință ieri. 43M (Maritimo-Centru-Gară) și 101M (Gară-CET-Maritimo)

Dar în acea zonă (prin fața mall-ului) treceau deja alte 4 linii de autobuz.
1 (Km 5 - Metro - Tomis III)
3B (Tomis Nord - Targ Legume Fructe)
3R (Tomis Nord - Real 2)
și 44 (Poarta 1 Port - Galeriile Soveja)

Deci linia 44 (pe care eu o folosesc în fiecare zi laughing) trece pe lângă mall-ul Maritimo.

1 răspuns:
| LoLpoZ a răspuns:

Da, s-a deschis astazi (28 octombrie). Începând de vineri, Regia Autonomă de Transport în Comun va da în folosinţă două noi linii de autobuz:43 M, pe ruta Gară – Centru – Maritimo si 101M – Gară – Bulevardul Aurel Vlaicu – Maritimo Center.
Reprezentanţii RATC spun că abonamentele emise pentru linia 43 sunt valabile şi pentru liniile 43C şi 43M, iar cele emise pentru linia 101C sunt valabile şi pe linia 101M.