| Mihai136 a întrebat:

Sallut. Doar ce am comandat acest produs: http://www.aliexpress.com/......39653.html si am inteles ca e nevoie sa platesc taxa vamala chiar daca scrie FREE SHIPPING? Imi puteti spune de ce si cat costa? Multumesc!

1 răspuns:
| debarasator63 a răspuns:

Free shipping inseamna transport gratuit. Taxa vamala se plateste la toate produsele care nu sunt de provenienta din UE, de la firme din UE. Am prieteni care au cont pe aliexpress si nu au platit vama (dar nu au facut cumparaturi la sume mari).