| AlexAlxAlex a întrebat:

Salut, a comandat cineva de pe wish? Cam in cat timp ajunge comanda?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Sophieka a răspuns:

Buna

Am comandat de mai multe ori de pe Wish. Atentie fiindca aproape toate fotografiile, daca nu chiar toate, sunt preluate de fiecare vanzator, de pe internet sau de la alti vanzatori, iar fotografiile sunt identice, aproape identice sau deloc identice in realitate, cu ceea ce ti se prezinta in fotografii si / sau in descriere.

Unele produse au fost calitative, altele relativ acceptabile pentru sumele mici de bani care au costat, iar altele au trebuit sa fie aruncate la gunoi (spre exemplu am comandat un portofel, care in imagini arata foarte bine, dar realitatea a lasat de dorit).
Un mare avantaj este sa dai la recenzii, si la recenzii sa alegi recenzii cu fotografii incarcate de cumparatorii care au primit produsul comandat pe care il doresti si tu.
Daca vanzatorul nu are recenzii la produsul respectiv, sau este nou pe Wish, fi sceptic.

Insa nu stiu daca ceilalti, sau cel putin din Romania, de anul acesta de cand s-a nascut virusul, au mai primit comenzile.
Eu am comandat in luna Iunie o rochita aparent foarte frumoasa, am platit-o bineinteles ca altfel nu poti comanda, si nu mi-a venit nici pana astazi, 25 august, iar termenul estimat de primire era din iulie pana in 18 august.

Dar in anii precedenti, unele produse imi ajungeau in 2-3 saptamani, altele intr-o luna, o luna si o saptamana.
Unele imi veneau la posta de care apartin iar altele trebuiau sa fie ridicate de la posta vamala.

Cand comanzi ceva, trebuie sa faci print screen si sa scoti fotografia la imprimanta, pentru a dovedii la vama ca este produsul care se afla in cutie (de cele mai multe ori te pune sa desfaci in fata vamesului), si trebuie sa arate numele tau, adresa, costul produsului, costul livrarii ( pe mine m-a intrebat cat a costat transportul), si metoda prin care ai platit produsul.

2 răspunsuri:
| Rux2000 a răspuns:

Da, scria că ajunge in o lună, a ajuns după două săptămâni și un pic. Calitatea pot spune că era buna, n-am comandat haine. Am comandat un set de pensule pentru machiaj și niște chestii ornamentale pentru mașina. Toate ai venit la fel ca-n poza.

| Sami96 a răspuns:

Scurt si la obiect:
1.Nu vine la timp in perioada asta, poate intarzia o luna.
2.Nu sunt de calitate