| Andrewe a întrebat:

Salut,a mai cumparat cineva de pe aliexpress, cum decurge transportul? Vine acasa prin posta sau trebuie sa ma prezint la oficiu?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, am cumparat. Transportul vine din China, cu posta normala si depizand de destinatie, ajunge in 2-3 sau 6 saptamani.
La mine a ajuns in 2 saptamani ca sunt in Australia, dar am cumparat si trimis direct in Romania si a durat peste 6 saptamani.
Pachetul vine acasa doar daca este sub $100 unde nu platesti taxe de import si TVA.
Daca depaseste $100, atunci esti chemat la vama sa achiti intai importul si TVA-ul si apoi iti iei pachetul.

1 răspuns:
| Lizuca1234 a răspuns:

Depinde. La unii ajunge in 2 sapt la altii in 3 luni. Primesti aviz si trebuie sa mergi la posta vamala. Daca depasteste 10 eur parca valoarea coletului, trebuie sa platesti tva.