| florynyk92 a întrebat:

Salut all! Ca tot vine black friday ma gandeam sa imi cumpar un laptop. Folosire in general multitask, putina editare video, ceva jocuri, aplicatii Adobe si office.

Am gasit un Acer care suna promitator

http://m.emag.ro/lap...5/pd/DSG4GBBBM/

Dar vreau sa stiu ce parere aveti despre brandul Acer, specificatiile par ok.

Buget 2000 lei

3 răspunsuri:
| AleAlexandraIdk a răspuns:

Eu am ASUS si mi se pare super okay.
Am vorbit cu un specialist in calculatoare, si mi-a recomandat cu mare hotarare firma ASUS, si au preturi destul de okay, gen 15-19 milioane.
Sper sa-ti placa oferta mea, succes la cumparaturi!

| Tariceanu a răspuns:

Este un brand super ok folosit mai mult de Americani decat de Europeni. Cu toate ca si Europeni il folosesc foarte, foarte mult in america e la ordinea zilei ca orice institutie publica de la departamente de politie pana la administratori sectoarelor publice sa aiba un Acer. Ei au contract cu Acer. si nu doar ei si institutile romanesti au avut contract cu Acer Iar ce ai ales tu este un laptop foarte bun chiar eu acum scriu dupa un Acer v3-571g http://bit.ly/1qOkRl8

| florynyk92 explică:

Merci pentru raspuns. Da am citit si eu ca Asus e ok calitate/pret dar e ceva mai scump ca un Acer, 2-3 sute de lei diferenta. Pe mine nu ma deranjeaza plasticul ieftin de la Acer dar ar fi aiurea sa aiba de ex cooleru de la procesor foarte "ieftin" sa se supraincalzeasca si sa se strice.