| Maj3stic a întrebat:

Salutare ce laptop recomandati la un buget de 2000 2500 lei gaming si office happy Asus sau Acer

7 răspunsuri:
| subzero223 a răspuns:

Eu personal recomand ASUS. Am unul de ceva vreme si ma tine la orice. Plus ca laptopurile ASUS au un design foarte placut pe langa Acer, si un pret un pic mai mic. Service-ul e excelent, fara probleme de garantie etc.
Daca vrei si un pic de gaming pe el cauta ceva cu placa dedicata ( la banii care ii are o nVidia 820M, 920M, 840M de 2gb merge, dar sa nu fie AMD). Procesorul poate sa fie un i3 sau i5 ( un pic mai scump) de generatie 4 sau 5. Sa nu iei sub generatie a 4-a. Generatia procesorului e data de prima cifra din numele lui ( numai la Intel, nu te baga pe AMD :d ). De exemplu "Intel i5 5200U" e de generatie 5. Cauta sa fie de la 1, 9 GHz in sus. Iar RAM... 4gb sunt destui ( eu duc GTA5 cu 4gb in 30fps. deci 4 sunt suficienti). Pentru ecran ce sa mai zic. toate sunt de 15.6 inch. si e destul big grin. Daca vrei gaming cu adevarat, ia un ecran full HD. Bafta la cautat!

| subzero223 a răspuns:

Un exemplu foarte bun: http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/

| Maj3stic explică (pentru subzero223):

Sunt seriosi cei de la pc garage? initial si eu m-am gandit la acest laptop...dar nu stiu daca sunt seriosi...l-am gasit si pe cell.ro la acelasi pret

| Celcareajuta a răspuns (pentru Maj3stic):

Ambii sunt seriosi, e un laptop bun. Asus recomand si eu.

| subzero223 a răspuns (pentru Maj3stic):

Sunt foarte seriori cei de la pcgarage, eu de acolo am luat laptop si nu numai. Mereu iau de la ei.e un pic mai ieftin decat emag..deci poti comanda cu incredere big grin. App spune-ne si noua ce laptop ai ales! big grin

| Maj3stic explică (pentru subzero223):

Pai as merge pe Asus cel de mai sus sau altul ma duc la sediu sa vad ce oferte mai sunt happy

| Dediu_Vlad_2001 a răspuns:

Asus. Am laptop de la Asus si isi face foarte bine treaba. Recomand